Pátek, 26 dubna, 2024
1.9 C
DomůSportHázenáLovci přestříleli i ve druhém čtvrtfinálovém duelu v hale Chemik Frýdek-Místek

Lovci přestříleli i ve druhém čtvrtfinálovém duelu v hale Chemik Frýdek-Místek

Lovosice – V prvním čtvrtfinálovém utkání Chance play off STRABAG RAIL Extraligy rozstříleli lovosičtí házenkáři na vlastní palubovce Pepino SKP Frýdek-Místek. Druhý duel byl na programu v neděli 4. dubna 2021 opět v hale Chemik v Lovosicích, kde se odehrávala pravá a nefalšovaná bitva, kterou po včerejším zcela jednoznačném výsledku očekával asi jen málokdo.

Domácí si sice dokázali vytvořit čtyřgólový náskok, o který poměrně brzy přišli a začala přetahovaná. Na přestávku se odcházelo za nerozhodného stavu. Ve druhém poločase Severočeši zpřesnili střelbu a zpřísnili obranu a na konci se radují z výhry o sedm branek. Lovci se tedy ujímají vedení 2:0 na zápasy. Třetí souboj je na programu v sobotu 10. dubna 2021 ve sportovní hale ve Frýdku-Místku.

V první minutě se po nacvičeném signálu ocitá na brankovišti zcela volný Chudoba a otevírá gólový účet tohoto duelu. Ve druhé minutě je faulován Kupa a nařízený sedmimetrový hod proměňuje Jonsson. V páté minutě neuhlídala lovosická obrana Gřeška a ten z pivota zvyšuje na 1:3. V sedmé minutě naskakuje z pravého křídla Strazdins, 5:3. V téže minutě bleskově kontruje Petrovský, 5:4. V osmé minutě zužitkoval Holubec v pádu přihrávku přes celé hřiště, 6:4. V deváté minutě překonává Hrdličku technickou střelou Choleva, 6:5. V 11. minutě fauluje uvnitř brankoviště Sklenák a Jonsson proměňuje i další nařízený sedmimetrový hod, 8:5. V téže minutě zaplouvá do sítě Strackův tečovaný pokus, 8:6. Ve 13. minutě naskakuje mezi dva obránce Jonáš, 10:6. Ve 14. minutě si bere hostující střídačka oddechový čas. V téže minutě míří do horní poloviny branky Choleva, 10:7. O chvíli zakončuje rychlý protiútok Kupa, 11:7. V 16. minutě proměňuje Chudoba druhý sedmimetrový hod v řadě, 11:9. V 18. minutě se prosazuje z levého křídla Kovář, 12:9. Ve 23. minutě dorovnává Chudoba na 12:12. V téže minutě odpovídá znovu z levého křídla Kovář, 13:12. Ve 25. minutě posílá Slezany do vedení Petrovský, 13:14. Ve 29. minutě se trefuje potřetí v řadě Kovář, 14:14. V téže minutě se v oslabení nemýlí Ondrušík, 14:15. Ve 30. minutě proměňuje Jonsson sedmimetrový hod střelou k tyči, 15:15. V téže minutě se Mazurovi daří protlačit mezi dva bránící hráče a vrátit vedení na stranu hostů, 15:16. Pouhou vteřinu před přestávkou uklízí Jonsson míč do prázdné branky a upravuje poločasový výsledek na nerozhodných 16:16.

Ve 31. minutě trestá Ondrušíkův faul na zakončujícího Kupu ze sedmimetrového hodu Jonsson, 17:16. Ve 32. minutě fauluje Jonsson, ale Chudobovu střelu ze sedmimetrového hodu likviduje Günl. Ve 34. minutě se zapisuje mezi úspěšné střelce Güttler, 17:18. Ve 36. minutě zachytil Sklenákovu přihrávku Trkovský a po sprintu přes celé hřiště pálí přesně pod břevno, 19:18. V téže minutě se z hranice brankoviště nemýlí Petrovský, 19:19. Ve 37. minutě je nedovoleně zastaven Kovář, ale nařízený sedmimetrový hod Jonsson nezužitkoval. Ve 40. minutě zakončuje rychlý protiútok Trkovský, 21:19. Ve 42. minutě zakončuje rychlý protiútok Kovář, 23:19. Ve 43. minutě se daří Ondrušíkovi v souboji s Kovářem znovu postavit na nohy a sprint přes celé hřiště zakončuje přesně a nekompromisně, 23:20. Ve 44. minutě kontruje Kupa, 24:20. Ve 45. minutě posílá míč do odkryté části branky Sklenák, 24:21. Ve 46. minutě si vyšlápl Bureš na Holubce a nařízený sedmimetrový hod proměňuje Kupa, 25:21. Ve 48. minutě je na konci rychlého protiútoku přesně zakončující Chudoba, 25:22. V 51. minutě se z pozice pivota nemýlí Holubec, 26:22. V 53. minutě nastřeluje Jonsson břevno a z následného protiútoku snižuje Hrachovec na 26:24. Lovosická střídačka si bere oddechový čas. V téže minutě si před hrabicí devíti metrů vyměňuje Trkovský míč s Jonssonem a z výskoku posílá míč do sítě, 27:24. V 54. minutě se prosazuje z postu pivota Gřešek, 27:25. V 58. minutě zvyšuje Heřmanovský na 32:25. Zdá se, že je rozhodnuto. V téže minutě zakopává naskakující Sklenák o Trkovského, který dostává po ošetření Sklenáka přímou červenou kartu a předčasně odchází do sprch. Ve 29. minutě selhal z nařízeného trestného hodu Petrovský. Ve 30. minutě se připomíná Kovář, 33:25. Čtrnáct vteřin před závěrečným hvizdem uzavírá Choleva výsledek tohoto druhého čtvrtfinálového duelu na konečných 33:26.

HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek   33:26 (16:16)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec 3, Kupa 5/1, Chotěborský, Strazdiņs 2, Bouček, V. Kovář 7, Trkovský 5, M. Jonsson 6/4, Zourek, Jonáš 1, Stach, Heřmanovský 2, P. Jahn, Kylíšek 2.  Trenéři: Roman Jelínek, Jan Landa.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško, M. Cáb – Sklenák 1, Petrovský 5/1, Hrachovec 1, Gřešek 3, Chudoba 7/2, Bureš, Strack 1, Choleva 3, Mazur 1, Voleník, Ondrušík 3, Güttler 1, Hustopecký.  Trenér: Daniel Valo.

Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/3. Vyloučení: 4 – 7. ČK: 58. Trkovslý. Diváci: 0.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz