Čtvrtek, 24 dubna, 2025
12.6 C
Litoměřice
DomůKulturaDětiZŠ Antonína Baráka získala v programu Erasmus+ 31 770 EUR

ZŠ Antonína Baráka získala v programu Erasmus+ 31 770 EUR

Lovosice – ZŠ Antonína Baráka zahajuje nový školní rok vstupem do mezinárodní spolupráce.

Po úspěšném absolvování výběrového řízení se zapojíme do vzdělávacího programu Evropské unie Erasmus+, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu, mládeže a neformálního vzdělávání.

Projekt s názvem „Ahoj Evropo! Spojení navázáno“ umožní dvaceti žákům navštívit Německo. Po covidové přestávce se tak opět obnoví přínosná spolupráce se školou Leonharda Franka v saském Coswigu. Cílem týdenního pobytu žáků bude především rozvoj jazykových a digitálních kompetencí.

Erasmus+ podpoří i naše pedagogy, kteří se seznámí s aktivizujícími metodami práce ve výuce, inspirují se dobrými příklady z praxe a získají nové partnery pro další spolupráci s naší školou. Dále si zvýší své jazykové kompetence a ve spolupráci se zahraničními kolegy si prohloubí vlastní pedagogické znalosti a dovednosti.

Osm učitelů se v rámci tohoto projektu zúčastní jazykových a metodických kurzů na Maltě, ve Finsku, Itálii, Irsku a Portugalsku.

Autor: ZŠ Antonína Baráka Lovosice

- Naši partneři -
Kateřina Hažvová
Kateřina Hažvová
Kateřina Hažvová je novinářka z Lovosic. Vystudovala mediální komunikaci na Vyšší odborné škole Jana Ámose Komenského v Ostravě. Její pracovní náplní je především redakční a administrativní činnost v tištěné i elektronické podobě Litoměřicka24. Je vášnivou čtenářkou a velkou milovnicí kávy, kaváren a sladkostí všeho druhu.
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Naši partneři -
- Reklama -