Čtvrtek, 25 dubna, 2024
4.7 C
DomůZprávyLovci proměňují na palubovce Frýdku-Místku druhý mečbol a mohou se chystat na...

Lovci proměňují na palubovce Frýdku-Místku druhý mečbol a mohou se chystat na semifinále

Frýdek-Místek – Ve třetím čtvrtfinálovém utkání Chance play off STRABAG RAIL Extraligy prohráli lovosičtí házenkáři na palubovce celku Pepino SKP Frýdek-Místek. Čtvrtý duel byl na programu v neděli 11. dubna 2021 opět ve sportovní hale ve Frýdku-Místku. Většina prvního poločasu patřila Severočechům, kteří si vzali ponaučení z předchozí porážky a na přestávku si odnášejí hodně slibný čtyřgólový náskok.

Ani ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Domácí stále dotahovali, ale Lovci si povedeným závěrem zajistili nejen výhru o pět branek, ale i vítězství v této sérii 3:1 na zápasy a zcela zasloužený postup do semifinále.

Ve třetí minutě otevírá gólový účet tohoto duelu Petrovský. Ve čtvrté minutě zužitkoval Gřešek parádní přihrávku na pivota, 2:0. V páté minutě pálí Motl z levého křídla pod břevno, 2:1. V sedmé minutě zvyšuje Strazdins na 2:4. V osmé minutě střílí z hranice brankoviště Chudoba, 3:4. V desáté minutě si naskakuje na devíti metrech Trkovský, 3:5. V 11. minutě dorovnává Petrovský z levé strany na 5:5. Ve 12. minutě zaplouvá do šibenice Trkovského povedený pokus, 5:6. Ve 13. minutě proměňuje sedmimetrový hod Chudoba, 6:6. Ve 20. minutě zakončuje Strazdins samostatný únik střelou pod břevno a navyšuje lovosický náskok na 6:9. Domácí střídačka si bere oddechový čas. Ve 21. minutě snižuje Choleva ze samostatného úniku na 8:9. Ve 24. minutě proměňuje Jonsson sedmimetrový hod a zvyšuje na 8:12. V téže minutě kontruje z hranice brankoviště Sklenák, 9:12. S rychlou odpovědí přispěchal Kylíšek, 9:13. Ve 25. minutě prostřeluje Hrdličku znovu Sklenák, 10:13. Ve 26. minutě míří z levého křídla přesně k bližší tyči Kovář, 10:14. V téže minutě proměňuje Chudoba další sedmimetrový hod, 11:14. Ve 29. minutě vyhání Kovář z výskoku všechny pavouky z bližší šibenice, 11:16. Ve 30. minutě míří Musálek z levého křídla ke vzdálenější tyči. V poslední vteřině první půle trefuje Kovář po dohrávce na levé křídlo z ostrého úhlu šibenici a upravuje poločasový výsledek na 13:17.

Ve 31. minutě se z levého křídla nemýlí Kovář, 13:18. Ve 32. minutě končí pod břevnem Strackova bomba, 14:18. S bleskovou odpovědí přispěchal Strazdins, 14:19, Ve 33. minutě vysílá Mynář do samostatného úniku Güttlera a ten snižuje na 16:19. V téže minutě kontruje Kupa, 16:20. Ve 36. minutě zužitkoval Choleva z pravé strany Strackovu nabídku a sotahuje Slezany na rozdíl jediné branky, 19:20. Ve 41. minutě se Kupa prodral na brankoviště odkud zvyšuje na 19:23. Ve 43. minutě zužitkoval sedmimetrový hod Petrovský, 21:23. Ve 46. minutě vykřesává svým kontaktním gólem jiskřičku naděje Gřešek, 22:23. Ve 47. minutě odpovídá Kovář, 22:24. V téže minutě využívá přesilovou hru Choleva, 23:24. Ve 48. minutě prostřeluje gólmana Pyška Trkovský, 23:25. S bleskovou odpovědí přispěchal Petrovský, 24:25. Ve 49. minutě likviduje Pyško Jonssonovu střelu ze sedmimetrového hodu. V 50. minutě se po Jonssonově přihrávce probíjí přes domácí obranu Trkovský, 24:26. V 51. minutě si vybírá lovosická střídačka oddechový čas. V 52. minutě zaznamenává dvě branky v řadě Motl a výrazně přibližuje Severočechy postupu do semifinále, 24:28. V téže minutě si bere oddechový čas domácí trenér Daniel Valo. V 54. minutě zakončuje pohlednou samostatnou akci Ondrušík, 25:28. V 55. minutě nabíjí Trkovský na levé křídlo Kovářovi a ten míří přesně, 25:29. V 56. minutě následuje další oddechový čas Slezanů. V téže minutě pálí Petrovský přesně pod břevno, 26:29. V 57. minutě zaznamenává důležitou a možná i postupovou branku Kupa, 26:30. V 58. minutě se zastavuje až v síti Sklenákova dalekonosná rána, 27:30. O chvíli později je potřetí v zápase vyloučen Stach a následuje tak červená karta a předčasný odchod do sprch. V 59. minutě si bere oddechový čas Roman Jelínek. Dvanáct vteřin před závěrečným hvizdem střílí přesně Trkovský a uzavírá výsledek tohoto utkání na konečných 27:32. Lovci slaví zcela zasloužený postup do semifinále.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice   27:32 (13:17)

Pepino SKP Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško – Sklenák 4,Petrovský 7/2,Hrachovec, Gřešek 3, Chudoba 4/3, Bureš, Strack 1, Choleva 3, Mazur,Musálek 1, Ondrušík 2, Mynář 1, Güttler 1,Hustopecký.  Trenér: Daniel Valo.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec, Kupa 4, Strazdins 4, J. Motl 5, Bouček 1, V. Kovář 7, Trkovský 7,M. Jonsson 2/2,Zourek,Jonáš, Stach,Heřmanovský, P. Jahn, Kylíšek 2.  Trenéři: Roman Jelínek, Jan Landa.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 3 – 8. ČK: 58. Stach. Diváci: 0.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclabenes1@seznam.cz

Více článků a sportovních informací najdete ZDE.