Pátek, 19 dubna, 2024
8 C
Litoměřice
DomůSportHázenáLovci neproměnili ve Frýdku-Místku první mečbol a tato série tedy pokračuje

Lovci neproměnili ve Frýdku-Místku první mečbol a tato série tedy pokračuje

Frýdek-Místek – Ve druhém čtvrtfinálovém utkání Chance play off STRABAG RAIL Extraligy přestříleli lovosičtí házenkáři na vlastní palubovce Pepino SKP Frýdek-Místek. Třetí duel byl na programu v sobotu 10. dubna 2021 ve sportovní hale ve Frýdku-Místku a Severočeši do něho vstupovali s dvěma mečboly v zádech.

První poločas přináší poměrně vyrovnanou partii, ale při odchodu na přestávku mají domácí k dobru dvě branky. Přetahovaná pokračuje i ve druhé půli, na jejímž konci se Slezané radují z výhry a snížení stavu série na 1:2 na zápasy. Čtvrtý souboj je na programu v neděli 11. dubna 2021 opět ve sportovní hale ve Frýdku-Místku.

Ve druhé minutě otevírá gólový účet tohoto duelu Petrovský. Ve čtvrté minutě se prezentuje parádním podstřelem z hranice brankoviště kolem Gřeška Kupa, 1:1. V téže minutě si naskakuje na devíti metrech Chudoba, 2:1. V páté minutě proměňuje po faulu Petrovského sedmimetrový hod Kupa. V šesté minutě nabíjí Chudoba na pivota zcela volnému Gřeškovi a ten se nemýlí, 3:2. V sedmé minutě zakončuje rychlý protiútok Kylíšek a hosté jdou poprvé v zápase do vedení, 3:4. V osmé minutě dorovnává Chudoba na 4:4. O chvíli později zaplouvá do sítě Kylíškův oblouček z poloviny hrací plochy, 4:5. V deváté minutě dostává Bureš přihrávku z pravé strany na levé křídlo, odkud míří z ostrého úhlu podstřelem zcela přesně, 6:5. Ve 12. minutě zakončuje samostatný únik Holubec, 6:7. S bleskovou odpovědí přispěchal z výskoku zakončující Petrovský, 7:7.

Ve 13. minutě využívá přesilovou hru střelou z pravého křídla Strazdins, 7:8. V 16. minutě proměňuje s notnou dávkou štěstí sedmimetrový hod Chudoba, 9:8. V 17. minutě končí v síti Jonášův podstřel kolem Sklenáka, 9:9. V 19. minutě zužitkoval Gřešek parádní přihrávku na pivota, 11:9. Ve 20. minutě uklízí Kovář míč z levého křídla k bližší tyči, 11:10. O chvíli později kontruje Petrovský, 12:10. V téže minutě se znovu připomíná Kovář, 12:11. Ve 21. minutě posílá Petrovský míč mezi gólmanovi nohy, 13:11. Ve 23. minutě přehazuje technicky gólmana Pyška Kovář, 13:12. Ve 25. minutě se ujímá Sklenákův pokus z devíti metrů, směřující do středu branky, 15:12. Ve 27. minutě pálí v pádu na brankovišti přesně Kylíšek, 15:14. Ve 28. minutě si bere lovosická střídačka oddechový čas. Ve 29. minutě se prezentuje parádní individuální akcí na levé straně Ondrušík, 16:14. V téže minutě si bere slovo Trkovský, 16:15. Dvaatřicet vteřin před přestávkou vysílá Chudoba do samostatného úniku Musálka a ten upravuje poločasový výsledek na 17:15.

Ve 32. minutě se blýskl parádní individuální akcí Trkovský, 17:16. Ve 33. minutě dorovnává Lupa ze sedmimetrového hodu na 17:17. Ve 34. minutě uklízí Choleva míč z levého křídla so vzdálenější šibenice, 18:17. V téže minutě nepohrdl nabídnutým prostorem Jonsson, 18:18. Ve 36. minutě zvyšuje Choleva z pravého křídla na 20:18. Ve 37. minutě nachází Jonsson na středu Trkovského, jehož pohotová rána se odráží od tyčky za brankovou čáru, 20:19. Ve 38. minutě neproměňuje po Musálkově nedovoleném zákroku Kupa nařízený sedmimetrový hod, ale míč se odráží od gólmana zpět k němu a tentokrát míří mnohem přesněji, 20:20. V téže minutě střílí Choleva z pravého křídla ke vzdálenější tyči, 21:20. Ve 39. minutě naskakuje nad obranu Jonsson, jenž trefuje mezeru mezi Pyškovýma nohama, 21:21. Ve 40. minutě proměňuje Chudoba sedmimetrový hod střelou do středu branky, 22:21. Ve 41. minutě dostává hodně prostoru na brankovišti Trkovský, jehož pokus se odráží od země do sítě, 22:23. Ve 43. minutě proměňuje sedmimetrový hod Petrovský, 24:23. Ve 45. minutě zužitkoval Holubec parádní nabídku napříč brankovištěm, 24:25. Ve 46. minutě posílá Petrovský z devíti metrů míč pod břevno, 25:25. V téže minutě zametá odražený míč do branky Trkovský, 25:26. Ve 48. minutě pálí Musálek v početní výhodě z levého křídla k bližší tyči, 27:26. V 51. minutě zakončuje lovosickou kombinační akci podstřelem kolem Gřeška Kupa, 27:28. V 53. minutě naskakuje na devíti metrech nad obranu Petrovský, 29:28. V téže minutě si berou Severočeši oddechový čas. V 54. minutě nachází Jonsson na pravém křídle Strazdinse a ten míří přesně ke vzdálenější tyči, 29:29. V 56. minutě proměňuje Petrovský sedmimetrový hod a zvyšuje na 31:29. V 57. minutě zužitkoval sedmimetrový hod ránou o zem Jonsson, 31:30. V 58. minutě zužitkoval Choleva z pravého křídla Chudobovu parádní nabídku, 32:30. V 59. minutě proměňuje Jonsson s přehledem další sedmimetrový hod, 32:31. V téže minutě zaplouvá do šibenice Petrivského střela, 33:31. V 60. minutě je z nařízeného sedmimetrového hodu znovu úspěšný Jonsson, 33:32. V téže minutě nezaváhal Sklenák a domácí jsou hodně blízko výhře, 34:32. O chvíli později trestá nepovedené střídání Slezanů Kylíšek, 34:33. Osm vteřin před závěrečným hvizdem se trefuje z výskoku z pravé strany Sklenák pod břevno a uzavírá výsledek tohoto duelu na konečných 35:33.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK FCC Město Lovosice   35:33 (17:15)

Pepino SKP Frýdek-Místek: Marenčák, Pyško – Sklenák 5, Petrovský 11/2, Hrachovec, Gřešek 2, Chudoba 8/4, Bureš 1, Strack, Choleva 5, Mazur, Musálek 2, Ondrušík 1, Mynář, Güttler, Hustopecký.  Trenér: Daniel Valo.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec 2, Kupa 6/3, Strazdins 2, Chotěborský, Bouček 1, V. Kovář 3, Trkovský 7, M. Jonsson 6/4, Zourek, Jonáš 2, Stach, Heřmanovský, P. Jahn, Kylíšek 4.  Trenéři: Roman Jelínek, Jan Landa.

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Tomáš Petruška. Sedmimetrové hody: 6/6 – 8/7. Vyloučení: 5 – 3. Diváci: 0.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz