Pátek, 19 dubna, 2024
3.5 C
DomůSportHázenáLovce dotáhl k výhře v Jičíně kanonýr Jiří Motl, jenž zaznamenal dvanáct...

Lovce dotáhl k výhře v Jičíně kanonýr Jiří Motl, jenž zaznamenal dvanáct branek

Jičín – V minulém kole si lovosičtí házenkáři zastříleli v domácím souboji s Maloměřicemi. Tentokrát se představili na palubovce Ronalu Jičín, kde určitě chtěli potvrdit svou současnou formu, což se jim díky famózní poslední desetiminutovce podařilo.

Pojďme ovšem pěkně po pořádku. První poločas přinesl vyrovnanou bitvu a oba soupeři se dlouho přetahovali o vedení. Na přestávku odcházeli domácí s dvougólovým náskokem, který se jim dařilo držet i po většinu druhé půle. Severočeši se nevzdávali a trpělivě vyčkávali na svou příležitost a ta opravdu přišla. V posledních osmi minutách se jičínským nepodařilo skórovat a hosté pěti přesnými zásahy v řadě rozhodují o své zasloužené výhře. Lovci se i po tomto kole drží v neúplné tabulce na čtvrté příčce.

V první minutě otevírá gólový účet tohoto duelu střelou z levého křídla Motl. V páté minutě překlápí ránou o zem z levé strany vedení na jičínskou stranu Kubík, 2:1. V osmé minutě proměňuje Motl sedmimetrový hod a zatím je s třemi trefami jediným lovosickým střelcem, 2:3. V deváté minutě zakončuje rychlý protiútok Krahulec, 3:3. V desáté minutě pálí přesně na levé straně rozeběhnutý Trkovský, 3:5. Ve 13. minutě posílá Krahulec míč z pravého křídla přesně ke vzdálenější tyči, 5:5. V téže minutě kontruje ze samostatného úniku Motl, 5:6. Ve 14. minutě zužitkoval Dolejší Šulcovu nabídku a střelou o zem vyrovnává na 6:6. V 16. minutě stojí při zakončujícím Trkovském štěstí, 6:7. V 17. minutě vysílá Hlava z rychlého protiútoku bombu, která zaplouvá do dolního rohu, 8:7. V 18. minutě dorovnává Motl na 8:8. Ve 21. minutě dostává Miľko přihrávku mezi obránce a z otočky střílí přesně, 9:8. V téže minutě se protahuje domácí obranou Trkovský, 9:9. Ve 22. minutě uklízí Šulc míč do horního rohu, 10:9. Ve 25. minutě si nachází na brankovišti odražený míč Motl a ten ví i v pádu co s ním, 10:11. Ve27. minutě ustál Krahulec souboj se svým strážcem a z bleskového protiútoku vymetá pravou šibenici, 13:11. V téže minutě střílí zpoza obránce přesně a nekompromisně Trkovský, 13:12. Ve 28. minutě se uvolňuje Dolejší a ze středu se trefuje přesně k tyči, 14:12. Ve 29. minutě pálí do Veverkova protipohybu Bouček, 14:13. V téže minutě ustál Šulc minimálně sporný zákrok a přesným zakončením upravuje poločasový výsledek na 15:13.

Ve 32. minutě se ze sedmimetrového hodu nemýlí Motl, 15:14. Ve 33. minutě zaplouvá pod břevno Strazdiņsův pokus, 15:15. Ve 36. minutě zakončuje Šulc rychlý protiútok přesnou střelou do dolního rohu a domácí jdou do trháku, 18:15. Ve 38. minutě vykřesává Trkovský ze samostatného úniku jiskřičku naděje, 18:16. Ve 39. minutě zakončuje Krahulec samostatný únik střelou mezi gólmanovy nohy, 19:16. Ve 40. minutě si naskakuje proti bloku Jonáš a levačkou posílá míč k tyči. 19:17. Ve 41. minutě dostává Miľko znovu přihrávku mezi obránce a ani tentokrát se z otočky nemýlí, 20:17. V téže minutě odpovídá střelou z křídla Jonáš, 20:18. Ve 44. minutě si naskakuje na parádní oblouček Hlava, 21:18. Ve 46. minutě si na dlouhý pas zabíhá za obranu Kylíšek a z otočky míří neomylně, 21:19. Ve 47. minutě se znovu připomíná aktivní Šulc, 22:19. V téže minutě nepohrdl dostatkem prostoru Kupa, 22:20. Ve 48. minutě se zastavuje až v síti Drbohlavova bomba, 23:20. V 50. minutě snižuje Motl z levého křídla na 23:22. V 51. minutě proměňuje Dolehší nařízený sedmimetrový hod střelou mezi gólmanovy nohy, 24:22. V 52. minutě zužitkoval sedmimetrový hod i Motl, 24:23. V téže minutě se prosazuje Drbohlav jehož branka je jičínskou labutí písní, což zatím nikdo netuší, 25:23. V 56. minutě jsou Severočeši po Boučkově střele z hranice brankoviště zpět ve hře o body, 25:25. Čtyřicet vteřin před závěrečným hvizdem proměňuje Motl i sedmimetrový hod a uzavírá výsledek na konečných 25:28.

HBC Ronal Jičín – HK FCC Město Lovosice   25:28 (15:13)

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Rychna, Krahulec 5, Hlava 2, J. Dolejší 6/1, Bareš, Naimann, M. Kovařík, Miľko 3, O. Šulc 6, Doškář, J. Drbohlav 2, Thorovský, Kubík 1.  Trenéři: Petr Mašát, Aleš Babák.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Holubec 1, Kupa 3, Strazdiņs 1, J. Motl 12/4, Bouček 2, V. Kovář, Trkovský 5, Zourek, Jonáš 2, Stach, Heřmanovský, P. Jahn, Kylíšek 2.  Trenéři: Roman Jelínek, Jan Landa.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/4. Vyloučení: 3 – 3. Diváci: 0.

Autor: Václav Beneš

Více informací a sportovních článků najdete ZDE.

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz