Pátek, 19 dubna, 2024
8 C
DomůSportHázenáLovci zcela propadli ve druhém poločase domácí bitvy se Zubřím

Lovci zcela propadli ve druhém poločase domácí bitvy se Zubřím

Lovosice – Téměř neuvěřitelné se o tomto víkendu stalo skutkem. Po profesionálních fotbalových soutěžích se roztáčejí i kola STRABAG RAIL Extraligy.

Na programu je desáté kolo, ve kterém lovosičtí házenkáři přivítali silný celek ROBE Zubří. První poločas přináší vyrovnaný souboj, o čemž svědčí i poločasový výsledek.

Po přestávce začínají Lovci kupit technické chyby, čímž hostům dávají do rukou všechny trumfy. Zuberští házenkáři nabídnutou šancí nepohrdli a necelých dvacet minut odskakují do trháku o šest branek. Severočeši sice bojují a dotahují se na rozdíl dvou branek, ale v závěrečných čtyřech minutách opět zcela propadávají a nakonec jsou nuceni se smířit s porážkou o sedm gólů. Lovci zůstávají i nadále na pěti bodech a v neúplné tabulce jim zatím patří v neúplné tabulce sedmá příčka.

Ve druhé minutě utíká hostující obraně Malý a z rychlého protiútoku otevírá gólový účet tohoto duelu. Ve třetí minutě se ujímá Jurkovo technické zakončení, 1:1. V téže minutě nabíjí Trkovský na pravou stranu zcela osamocenému Malému a ten míří znovu přesně, 2:1. Ve čtvrté minutě nastřeluje Kylíšek tyč. V téže minutě, po Kylíškově faulu, proměňuje Mořkovský sedmimetrový hod, 2:2. V páté minutě se gólman Malina pouze ohlédl za Jonssonovou bombou, 3:2. V šesté minutě uklízí Mořkovský v přesilové hře míč do opuštěné lovosické branky, 3:3. V sedmé minutě posílá Mořkovský z rychlého protiútoku Zubří poprvé v utkání do vedení 3:4. V deváté minutě dorovnává Malý na 4:4. V desáté minutě zvyšuje Mořkovský po technické chybě Lovců na 4:7. V 11. minutě se protahuje lovosickou obranou Kylíšek, 5:7. Ve 13. minutě vystihuje Motl u středové čáry nepřesnou rozehrávku hostů a střelou do prázdné branky vyrovnává na 7:7. V 15. minutě se trefuje z kroku zakončující Hlinka, 7:9. V 16. minutě nedává Motl z rychlého protiútoku Malinovi sebemenší šanci, 8:9. V téže minutě se po Mořkovského přihrávce uvolňuje na hranici brankoviště Hlinka, 8:10. V 18. minutě, po výborném Kylíškově obranném zákroku, se na opačné straně prosazuje Malý, 11:10. Ve 23. minutě se míč odráží k Palátovi a hosté opět vedou o tři góly, 11:14. Ve 25. minutě, při svém prvním střídání, trestá chybu obrany Zubří Holubec, 13:14. Trenér Michal Tonar si bere oddechový čas. Ve 26. minutě  prostřeluje dvojblok Jonsson a je znovu srovnáno, 14:14. Ve 27. minutě zužitkoval Mořkovský i druhý sedmimetrový hod, 14:15. Ve 29. minutě prosvištěla Kupova střela z nouze Malinovi mezi nohama, 16:15. Ve 30. minutě trestá chybu v lovosické rozehrávce Hybner, na jehož pokus si Hrdlička pouze sáhl, 16:17. Pouhých jedenáct vteřin před odchovem na přestávku dorovnává Jonsson bombou z devíti metrů na poločasových 17:17.

Ve 32. minutě se protáhl do zakončení Hlinka, 17:18. O chvíli později trestá chybu nesoustředěné domácí obrany z rychlého protiútoku Palát, 17:19. Ve 34. minutě, po faulu na Boučka, proměňuje Jonsson sedmimetrový hod a Lovci jdou do vedení 20:19. Ve 35. minutě dorovnává Palát při hře bez brankáře na 20:20. Ve 36. minutě vrací vedení na stranu Severočechů Trkovský, 21:20. Ve 37. minutě neubránil Kylíšek Hybnera, 21:21. V téže minutě se trefuje Jonsson, 22:21. Ve 38. minutě je po ráně Nováka znovu srovnáno, 22:22. Ve 39. minutě kontruje Motl, 23:22. Následuje střelecký výpadek Lovců, který he na konci může stát body. Ve 42. minutě zvyšuje Mořkovský po další lovosické hrubce na 23:29. Ve 47. minutě si nabíhá do rozhozené obrany Stach, 25:29. Ve 48. minutě nahazuje B. Mizera míč do brankoviště, kde posílá míč do sítě Jurka, 25:30. Ve 49. minutě snižuje Malý na 27:30. V 50. minutě vrací klid do řad hostí přesnou střelou Novák, 27:31. V téže minutě vykřesává jiskřičku naděje Malý, 29:31. V 53. minutě se Havranovi daří najít skulinu mezi tyčí a Günlovým tělem, 29:33. V 54. minutě využívá dostatek prostoru na pravé straně Malý, 31:33. V 56. minutě přibližuje Zubří k výhře Mořkovský, 31:35. V 57. minutě zaplouvá do sítě Kupova rána, 32:35. Závěr zápasu patří zcela jednoznačně hostům, kteří si již vítězství vzít nenechají. V 60. minutě trestá další lovosickou chybu Jurka a uzavírá výsledek na konečných 32:39.

HK FCC Město Lovosice – HC ROBE Zubří   32:39 (17:17)

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl, Rangl – Holubec 1, Kupa 2, J. Motl 4, Bouček 1, V. Kovář, Trkovský 5, Keso, M. Jonsson 7/1, Zourek, Stach 2, Heřmanovský, Kylíšek 3, Malý 7.  Trenéři: Jan Landa, Roman Jelínek.

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina – Dokoupil, Novák 3, Přikryl, Válek, Mořkovský 10/2, Souček, Havran 4, Fiala, Jurka 8, Palát 3, Hybner 4, Dobeš, Hlinka 6, B. Mizera 1.  Trenér: Michal Tonar.

Rozhodčí: Milan Hájek, Tomáš Kozler. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 2 – 5. Diváci: 0.

Autor: Václav Beneš

Kontakt na autora: vaclavbenes1@seznam.cz