Lovosičtí házenkáři čelí vlně kritiky, dodrželi ale všechna platná nařízení

0
913

Lovosice – Poté, co extraligový tým lovosických házenkářů minulý týden zveřejnil, že se několik hráčů nakazilo nemocí COVID-19, snesla se na něj až překvapivě silná vlna kritiky. Lovci se ale od začátku drželi všech platných nařízení a komunikovali s krajskou hygienickou stanicí.

Nákaza koronavirem se týká jen hráčů „A“ týmu – tedy extraligového celku Lovců. Ti, kteří mají nařízenu karanténu, jsou v karanténě a dodržují pokyny krajské hygienické stanice. Mládežnických týmů se omezení nijak nedotkla a nemají mezi sebou nakaženého hráče.

„Je nám smutno a nedokážeme pochopit situaci, která nastala. Mrzí nás, že slovní útoky jsou vedeny i proti partnerům, kteří za námi dlouhodobě stojí. Jsme házenkáři, sportovci, kteří mají i svá civilní zaměstnání. Máme rodiny, máme malé děti, máme rodiče a v žádném případě nehodláme ani teď ani v budoucnu nikoho z nich vědomě ohrozit.Žádáme tímto všechny, aby si i v této nelehké době zachovávali zdravý rozum. Přejeme všem hodně zdraví a té většině, která při nás i nadále stojí, děkujeme za vaši podporu a porozumění,“ uvedli Lovci v oficiálním vyjádření.

Klub se také výrazně ohrazuje proti kritice v souvislosti s Házenkářským festivalem, který v Lovosicích proběhl první zářijový víkend. S nákazou v extraligovém týmu tato akce nijak nesouvisí, festival navíc probíhal za přísných hygienických podmínek v souladu s nařízeními vlády.

reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno